Ev Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

11.05.2021
599
Ev Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev kiralamak önemli bir işlemdir. Ev kiralamadan önce belirli şeylere dikkat etmek gerekir. İlk olarak taşınacağınız evi araştırıp hakkında bilgi edinmelisiniz. Sadece ev hakkında değil, ev sahibi hakkında da araştırma yapmanız yararınıza olacaktır. Ev sahibi dolandırıcı mı yoksa güvenilir mi iyice araştırmak gerekir. Sonrasında taşınacağınız evi gidip kontrol etmelisiniz. Boya badana gibi ufak tefek eksikleri varsa çok önemli değil. Fakat evin yalıtım ile ilgili bir sorunu varsa ev pek tercih edilmemektedir. Binanızın ısı yalıtımı, kışın evinizin iyi ısınıp, yazın serin kalmasını sağlar. Bina yalıtımı sayesinde evinizin içerisindeki sesler diğer dairelere ulaşmaz. Evindeki herhangi bir sesin yabancı insanlar tarafından duyulmasını kimse istemeyeceği için yalıtım konusu büyük önem taşır. Ayrıca evin tesisat sistemi de taşınmadan önce kontrol edilmeli. Çözülmesi gereken bir problem varsa giderilmeli.

Binanın yaşı da kiralık ev seçme konusunda belirleyici bir husustur. Bina yaşı fazla olan eski bir ev yeni yapılan evlere göre daha dayanıksızdır çünkü oluşturulduğu tarihten bugüne yaşanılan depremlerde hasar görüp bina iç yapısı zayıflamış olabilir. Seçeceğiniz evin yeni ve sağlam olması hayati açıdan önem taşır.

Ev kiralamayı düşündüğünüzde, oturacağınız evin merkezi konumda olması size avantaj sağlayacaktır. Evinizin metro, otobüs gibi ulaşım araçlarına yakın olması hayatınızı kolaylaştıracak önemli bir husustur. Ayrıca evinizin hastane, sağlık ocağı gibi kurumlara yakın olması da size fayda sağlayacaktır. Kiralayacağınız evin, tercih edilebilirlik seviyesini evin konumu büyük oranda etkilemektedir.

Ev Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Bize Sorabilirsiniz
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
MRS. Tuğba
MRS. Tuğba
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Fiyatlarımız ve hizmetlerimiz için bilgi almak için WhatsApp'dan bize yazabilirsiniz.