İstanbul Asansörlü Nakliyat Hakkında Bilinmesi Gereken Her şey

24.06.2021
4.992
İstanbul Asansörlü Nakliyat Hakkında Bilinmesi Gereken Her şey

İstanbul Asansörlü Nakliyat Hakkında Bilinmesi Gereken Her şey

İçindekiler

Teknoloji her geçen gün insan hayatını kolaylaştıran cihazlar üretmektedir. Taşımacılıkta kullanılan asansörler teknolojinin geliştirdiği güzel buluşlardandır. Nakliye sektöründe bu asansörler kullanılmaktadır. Nakliye firmalarından bazıları klasik yöntemle taşımacılığa devam etseler de firmamız asansörlü taşımacılık yapmaktadır. İstanbul asansörlü nakliyat hizmetlerinin yoğun olarak yapıldığı kentlerdendir. İstanbul’daki binaların yükseklikleri dikkate alındığında asansörlü taşımacılığın büyük bir ihtiyaç olduğu ortaya çıkmaktadır.

Eski klasik yöntemlerde eşyalar merdivenlerden ve sırtta taşınırdı. Bu durum insanlar için büyük bir zahmet ve eşyaların zarar görmesine nedendir. Nihayetinde kocaman eşyaları sırtına alan bir insan. Merdivenlerden dönerken çarpmalar olabilmektedir. Taşıyan kişiler yorulunca mecburen eşyayı koyup dinlenip tekrar kaldırmak zorunda kalırdı ki bu durum eşyaya ister istemez zarar verir. İstanbul asansörlü nakliyat tercihinin fazla olmasındaki en önemli neden avantajlarının fazla olmasıdır.

İhtiyacın fazla olmasından dolayı nakliyat sektöründe çok sayıda firma hizmet vermeye başladı. Firma sayısı artınca rekabet de arttı. Rekabette birkaç adım öne geçmem isteyenler yeni ve avantajlı yenilikleri kullanmaya başladı. Asansör ise bu yenilikler arasındadır. Sektörde birkaç adım önde olan Firmamız avantajlarından dolayı asansörlü taşımacılığı tercih etmektedir. Sizler de avantajlı nakliyat hizmetlerimizden yararlanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Asansörün Tarihçesi Hakkında

Nakliyatta müşteri memnuniyetini kazanmak çok önemlidir. İstanbul asansörlü nakliyat yapan firmaların her biri müşterilerini memnun etmek için çaba gösterdiklerinden asansör kullanırlar. Müşteri memnuniyeti;

  • Eşyalarının zarar görmemesinden
  • Nakliyatın çok sistemli ve profesyonel olarak yapılmasından
  • Olabildiğince hızlı ve pratik bir şekilde taşınmanın gerçekleşmesinden
  • Personelin güler yüzlü olması ve işlerinde deneyimli olmalarından geçer.

Asansör, müşteri memnuniyetinde çok önemli bir yere sahiptir. Eşyaların hasar almaması ve hızlı taşınması asansör ile sağlanır. İnsanlar yüksek katlara daha hızlı çıkabilmek için tarih boyunca çeşitli çalışmalar yapmıştır. Yapılan denemeler neticesinde asansör icat edilmiştir. İlk yapılan icatlar arasında insan gücüyle çalışan ve kral dairelerinde bulunup bir kat aşağı indiren mekanizmadır. Sipariş yemeklerin iletilmesinde kullanılan asansörlerden mutfaktan yemek odasına yemek taşıyan asansörlere kadar çeşitli mekanizmaları denenmiştir.

Mısır’da bulunan Piramitlerin nasıl yapıldığı hala tartışılmaktadır. Tekniğin ilerlemediği o yüzyılda kocaman taşların yerleştirilmesi imkansız gözükmektedir. Yapılan yorumlar arasında asansör tarzında bir mekanizmanın kullanıldığı bulunmaktadır. İnsanların bineceği ilk elektrikli asansör Amerikalı mucit Elisha Graves Otis tarafından yapılmıştır. Elektrikli asansörlerin sistemleri dikkate alınarak taşımacılıkta kullanılan asansörler icat edilmiştir. İstanbul şehir içi nakliyat ve diğer nakliyat hizmetlerinde taşımacılık için tasarlanan asansörler kullanılmaktadır.

Asansörlü Nakliyat ile Pratik Bir Şekilde Taşının

Taşınmak, insanı yoran bir durumdur. Eskiden çok daha zor ve zahmetli olan bu durum yeni geliştirilen cihazlarla kolaylaştırılmıştır. Asansör, binanın dışına kurulan ve taşınmayı kolaylaştıran bir mekanizmadır. İstanbul asansörlü nakliyat son zamanlarda çok popüler oldu. Taşınmayı düşünenler firmamız gibi asansörlü taşıma yapan firmaları tercih etmektedir. Mobil yük asansörü ile yapılan taşımada eşyalar hiç hasar görmez. Bir eşyanın aşağın indirilmesi sadece bir iki dakikayı almaktadır.

Binanın dışından taşınacak evin balkonuna veya uygun camına doğru yerleştirilen asansörlerle taşımacılık yapıldığında eşyalara hiçbir zarar gelmez. Firmamızın deneyimli elemanları eşyaları evde en uygun malzemelerle paketler. Paketlenen eşyaları yukarıdan elemanlarımız asansörün taşıma kısmına koyalar. Aşağıda bulunan elemanımız alır ve araca yerleştirir. İstanbul şehirlerarası nakliyat hizmetlerinde eşyaların zarar görmemesi için asansör kullanımı kadar araca doğru yerleştirilmesi ve sabitlenmesi de çok önemlidir.

Dış cephe asanasörü olarak geçen bu mekanizmalar ilk olarak Almanya’da kullanılmıştır. 1960’lı yıllarda Almanya’da binaların çatılarının yapımında ve onarımında kullanılmıştır. Zamanla değişmiş ve geliştirilmiş olan mobil asansörlere dönüşmüştür. Mobil asansörler çok ağır yükleri üst katlara çıkarabilmektedir. Son 20 yıldır nakliyat sektöründe kullanılan mobil asansörleri firmaların bazıları dışarıdan kiralamaktadır. Dışarıdan kiralanarak yapılan nakliyat daha masraflı olmaktadır.

Asansörlü Nakliyatın Avantajları

Binaların bazılarının merdivenleri ve kapıları çok dar olabilmektedir. Dar alanlardan eşyalara zarar vermeden çıkarmak ciddi anlamda zordur. Klasik taşımada sadece eşyalar değil binanın korkulukları, duvarları ve kapıları da zarar görebilmektedir. Taşınma sırasında kullanılarak zarar göreceği korkusu ile asansörler kapatılır. İnsanların kullanımına uygun asansörlerin yük taşımak için kullanılması doğru değildir. Yük taşımaya uygun mobil asansörler kullanılmalıdır. Firmamız bunu aşabilmek ve zararların önüne geçebilmek için asansörlü taşıma yapmaktadır. İstanbul asansörlü nakliyat hizmetleri avantajlarından dolayı sıklıkla tercih edilmektedir. Kısaca avantajlarını şöyle sıralayabiliriz:

  • Eşyalar zarar görmez. Bizce bu çok önemli bir avantajdır. Müşterilerimizin yüksek bedeller ödeyerek aldıkları eşyaların zarar görmesini asla istemeyiz.
  • Komşularınızı rahatsız etmeden sessiz sedasız taşınabilirsiniz. Eşyalar merdivenlerden indirilmediği için ses olmaz.
  • Taşınma çok daha hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleşir.
  • Asansörlerimiz firmamıza ait olduğundan maliyeti daha düşüktür.

Asansöre sahip olmayan firmalar dışarıdan kiralama yaparak nakliyatını gerçekleştirir. Kendilerine ait olmadığından ve farklı bir kurumdan kiralama yaptıklarından dolayı maliyeti yükselir.

Asansörlü Nakliyat İçin Yapılması Gerekenler

Eşyalarınızın zarar görmemesi ve taşınmanızın hızlı olması için İstanbul asansörlü nakliyat hizmeti sunan firmalardan biriyle anlaşmalısınız. Asansörlü taşımacılık yapılabilmesi için evin bulunduğu binanın konumu çok önemlidir. Asansörün üzerinde bulunduğu aracın durabileceği ve sistemi güvenli bir şekilde kurabileceğimiz bir alana ihtiyacımız vardır.

Asansörün binaya yaklaşabilmesi ve uygun alana sabitlenebilmesi için elektrik telleri ve ağaç dalları gibi engellerin olmaması gerekir.  Evin konumu uygunsa asansör kurulur ve hemen işlemlere başlanır. İstanbul’un bazı semtlerinde evler iç içe olduğundan asansörü kurabileceğimiz yer bulmakta zorlanmaktayız. Elemanlarımız bütün şartları zorlayacak asansörlü taşıma yapmaktadır. Şayet güvenlik sorunu oluşturacaksa klasik yöntemle taşımayı gerçekleştiririz.

Asansörlü Nakliyatta Firma Seçimi

Nakliyatta kullanılan asansörler taşıma asansörleridir. İnsanların binip katlara çıktığı veya indiği asansörlere yapı olarak benzemekle birlikte farklı bir cihazdır. İstanbul asansörlü nakliyat hizmetlerinde kullanılan cihazlar çeşit çeşittir. Çıkabileceği yükseklik ve taşıyabileceği ağırlığa göre çeşitlilik arz eder. Genellikle nakliyat firmalarında ortalama hizmet verecek asansörler bulunmaktadır. Tercih edeceğiniz firmaya öncelikle eşyaların alınacağı ve taşınacağınız evin kaçıncı katta olduğunu bildirmeniz gerekir.

Firmada yeterli yüksekliğe çıkabilecek asansörün olması gerekir. Firmamızda yüksek apartmanlara çıkabilecek ve her ağırlıkta eşyaları taşıyabilecek asansörler mevcuttur. Firma tercihinde ayrıca asansörü kullanacak kişinin ve taşıyıcının tecrübeli ve profesyonel olması gerekir. Her apartmanın girişi müsait olmadığından uygun konuma yerleşme ve sorunsuz taşınmayı gerçekleştirebilmek için profesyonel operatör ve taşıyıcı önem arz eder.

Firmanızı seçerken daha önce taşınmış olanlardan tavsiye alabilirsiniz. İnternette müşteri yorumlarında memnuniyetin fazla olduğu ve güvenilirlik oranının yüksek olduğu firmalar tercih edilmelidir. İstanbul asansörlü nakliyat firmalarından olan firmamızın müşteri memnuniyeti odaklı hizmeti, güvenilir olması ve tecrübeli elemanları sizlerin her zaman memnun olmasını sağlayacaktır.

Asansörlü Nakliyat Fiyatları

Yapılacak olan asansörlü taşımacılığımızda fiyat belirleyebilmemiz için bazı değişkenlerin hesaba katılması şarttır. Fiyatlandırmamızda eşyaların kaçıncı kattan alınacağı ve kaçıncı kata çıkarılacağı birinci derecede etkilidir. İkinci etkili olan unsur ise kullanılacak insan gücüdür. Eşyası fazla olan bir evin taşınması için X sayıda insana gerek varken az olan için çok daha az personel istihdamımız yeterli olmaktadır. Klasik taşınma yöntemlerine göre İstanbul asansörlü nakliyat çok daha hızlı ve pratik bir şekilde gelişir. Eşyalarınızın hasar görmemesi ve taşınmanızın daha kısa sürede gerçekleşmesi için bizleri aramanız yeterlidir. Personelimiz fiyat belirlemesi yapabilmek için sizden keşif randevusu isteyecektir. Keşif randevusunda gerekli bilgileri edinip size taşınma fiyatını bildirecektir.

Bize Sorabilirsiniz
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
MRS. Tuğba
MRS. Tuğba
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Fiyatlarımız ve hizmetlerimiz için bilgi almak için WhatsApp'dan bize yazabilirsiniz.