Taşınırken Yapmanız Gerekenler

21.04.2021
216
Taşınırken Yapmanız Gerekenler

Taşınırken Yapmanız Gerekenler

Ev taşıma işlemi günümüzde sıklıkla gerçekleştirilmektedir. Çeşitli sebeplere bağlı olarak bulunduğumuz yerden taşınmak isteyebiliriz. Günümüzde taşınma işlemlerinin her aşamasını firmalar üstlense de taşınma öncesinde sizin de hazırlık yapmanız taşınma hizmetini kolaylaştıracaktır. Taşınma günü öncesi öncelikle bir iş planı oluşturmalısınız ve düzgün bir şekilde bu plana uymalısınız.

İş planınızı hazırladıktan sonra eşyalarınızı toplayıp düzene sokmalısınız. Eşyalarınızı türlerine göre gruplara ayırmanız toparlanma sürecinizi kolaylaştıracaktır. Eşya paketleme hizmetini genelde firmalar sağlamaktadır fakat kısa bir sürede kolayca taşınmak istiyorsanız eşyalarınızı kendiniz paketleyebilirsiniz. Eşya paketleme işlemini gerçekleştirdikten sonra eşyaların üstünde barkod yapıştırarak türlerini belirtmeniz eşyalarınızın daha güvenli bir şekilde taşınmasını sağlar.

Taşınırken yapmanız gerekenlerii aşağıda sizler için sıraladık:

Taşınacağınız Evin Tadilat, Boya Badana Gibi İşlemlerini Bitirin

Taşınacağınız evin tadilat, boya badana gibi işlemlerini önceden gerçekleştirin. Siz evde yokken ustaların eve girip işlerinizi bitirmesi hem onların daha rahat bir şekilde çalışmasını sağlar hem de siz evinize yerleştiğinizde bütün işleriniz bitmiş olur tadilat badana gibi zorlu süreçlerin sıkıntısını yaşamazsınız. Taşınacığınız evin tadilat boya badana işlerini önceden halledin sonrasında sadece eşyalarınızı taşımak ve yerleştirmek kalsın

Nakliyat Şirketlerini Araştırın

Taşınma öncesi çevreniz ve internet vasıtasıyla güvenilir ve memnun kalacağınız bir evden eve nakliyat firması bulmaya çalışın. Anlaşacağınız nakliyat şirketinin sigortalı hizmet veren kurumsal bir firma olması çok önemlidir. Eşyalarınızın taşınma sırasında hasar görmemesi görürse de zararınızın karşılanması gerekir. Bu sebeple hizmet alacağınız nakliyat firmasını seçerken doğru bir karar vermelisiniz.

Eşyalarınızı Toplayın ve Gruplara Ayırın

Eşyalarınızı odalardan başlayarak toplayın. Bir odayı toplamayı bitirdiğinizde diğer odaya geçin. Böylece kafanız karışmayacaktır. Sonra eşyaları türlerine göre gruplara ayırın. Böylece taşınma öncesi düzen sağlayarak işlerinizi kolaylaştırmış olursunuz.

Kolileme ve Paketleme İşlemlerini Gerçekleştirin

Gerekli paketleme ve koli malzemelerini edinin. Eşya paketleme malzemelerinin kaliteli olmasına özen gösterin. Eşyalarınızı uygun paketleme malzemeleri ile paketleyip kolilere yerleştirin. Kolilerin üzerine eşyaların türlerini yazarak belirtin. Kırılacak ya da değerli eşyalarınızın barkodlarda belirtilmesi personellerin bu eşyalarınızı daha özenli bir şekilde taşımasını sağlar. Eşyalarınızın güvenle taşınması için önemli bir detaydır.

Yeni Evinizi Temizleyin

Yeni evinize yerleşmeden önce evinizin her yerini temizleyin. Eşyalarınızı yerleştirme işlemini evinizi temizledikten sonra gerçekleştirin.

Taşınırken Yapılması Gerekenler
Bize Sorabilirsiniz
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
MRS. Tuğba
MRS. Tuğba
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Fiyatlarımız ve hizmetlerimiz için bilgi almak için WhatsApp'dan bize yazabilirsiniz.