İstanbul Eşya Depolama Hakkında Bilinmesi Gereken Her şey

21.06.2021
444
İstanbul Eşya Depolama Hakkında Bilinmesi Gereken Her şey

İstanbul Eşya Depolama Hakkında Bilinmesi Gereken Her şey

İçindekiler

İnsanın başına hayatta her şey gelebilir. Ev sahibiniz sizi yeni evinizi bulmadan alelacele çıkarabilir. Böyle bir durumda eşyalarınızı ne yapacaksınız? Bodrum gibi bir alana koysanız fareler ve hijyenik olmayan ortamıyla eşyalarınız mahvolur. Annenizin babanızın evine eşya üzerine eşya koysanız? Bu seferde ciddi hasarlar ve zararlar olur. İstanbul eşya depolama hizmetleri bu aşamada imdadınıza yetişir.

Nakliyat firmalarının bazıları eşya depolama hizmeti vermektedir. Eşyalarınızı emanet edeceğinizden dolayı firmaya güvenmeniz gerekir. Güvenilir, müşteri memnuniyeti sağlamış firmamız eşya depolama konusunda sizlere yardımcı olmaktadır. Güvenilir olmayan firmalardan hizmet almanız durumunda can sıkıcı olaylar yaşama ihtimaliniz bulunmaktadır.

Taşınacağınız eve bütün eşyalarınız sığmadığında eşyalarınızı atamasınız. İlerideki evinizde belki onlara ihtiyacınız olabilir. Bir müddet yurt dışında yaşamanız gerekebilir. Böyle bir durumda da yine eşyalarınızı koyabileceğiniz güvenilir bir alana ihtiyacınız olacaktır. Durumunuz ne olursa olsun eşyalarınızı belli bir süre bir yerde muhafaza mı etmek istiyorsunuz? O zaman depolama hizmeti veren İstanbul şehir içi nakliyat yapan firmalardan birine emanet edeceksiniz. Her nakliyat firması depo olma özelliğini taşıyan mekanlara sahip olmadığından ve şartları sağlayamadığından dolayı depolama hizmeti verememektedir. Nakliyat firmasına öncelikle depolama hizmeti verip vermedikleri sorulmalıdır.

Eşya Depolama Firmalarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eşyaların depoya konulması ve belli bir süre muhafaza altında tutulması maliyetli bir iştir. Eşyalarınız ne kadar fazla ise ödeyeceğiniz tutar o oranda artacaktır. İstanbul eşya depolama hizmetlerinden yararlanmadan önce hangi eşyalarınızı kaldıracağınıza karar vermeniz gerekir. Karar verirken eşyalarınızın ileride değer kazanma durumunu, eşyalarının değerinin ederini, ihtiyaç duymayacağınız eşyalar olmasına dikkat etmeniz gerekir. Eşyalarınız üzerine iyice düşünüp karar verdikten sonra alanın büyüklüğüne karar verebilirsiniz.

Depo alanınız ne kadar küçük olursa maliyetiniz o kadar düşecektir. Eklediğiniz her eşya alanın büyümesine neden olacağından maliyeti artırır. Eviniz tadilatta olup kısa bir süreliğine eşyalarınızı depoya kaldırmak isteyebilirsiniz. Tadilat bitince alacaksanız bu durumda alandan daha çok kiralama süresine göre fiyatlandırma yapacaklardır. Kısa süreli hizmetlerde alana değil süreye göre bedel alınmaktadır. Bu durumda işlemi yapacak olan elemanımıza durumunuzu iyi anlatmanız fiyatı belirlememizde çok etkilidir.

Depolama hizmetinin verileceği mekanlarda bulunması gereken bazı özellikler vardır. İstanbul şehirlerarası nakliyat yapan firmalardan profesyonel ve kaliteli olanlarda bu özellikler tam olarak bulunmaktadır. Firma tercihi yapmadan önce mekanları gezip özellikleri taşıyıp taşımadığına bakılmalıdır. Firmamızın depolarında bulunan ve bulunması gereken özellikler şunlardır:

 • Havadar olması
 • Eşyalar üst üste gelmeyecek şekilde geniş olmalı
 • Ferah olmalı
 • Eşyaların rahat girmesini sağlamak için yüksek girişli olmalı
 • Güvenlikli olmalı
 • Temiz olmalı ve haşere olmayacağına dair garanti verilmeli

Eşya Depolamada Sözleşme Nasıl Yapılır?

Kullanmayacağınız eşyaları veya kısa bir süreliğine bıraktığınız eşyaların başına bir iş gelmesini asla istemezsiniz. Firmamız, müşterilerimiz için maddi ve manevi değer taşıyan eşyalara zarar gelmemesi için bütün tedbirleri almıştır. Güvenilir İstanbul eşya depolama firmasının tercih edilmesi mağduriyet yaşamama adına en önemli husustur. Firmanızın güvenilir olması sizi mutlu etsin fakat siz yine de tedbiri elden bırakmayın.

 Firmamız, müşterileriyle sözleşme imzalamaktadır. İmzaladığımız sözleşmede vereceğimiz hizmetler detaylıca yazılıdır. Müşterilerimizin gönülleri iyice mutmain olsun diye eşyaların bir listesi yazılıp sözleşmeye eklenir. Listenin sadece müşterimiz tarafından yazılması yeterli değildir. Firmamız tarafından da imzalanması gerekir. Böylece her iki taraf olarak depoda bulunan eşyaları onaylamış oluruz. Çok daha sistemli olan müşterilerimiz kolileri numaralandırırlar. Numaralı koli içinde ne olduğunu da ayrıca liste haline getirirler.

Firmamızın verdiği depolama hizmetinde bu güne kadar hiçbir anlaşmazlık yaşamadık. Olur da yaşanırsa sözleşmeye eklenen liste done olarak kullanılır. İstanbul asansörlü nakliyat hizmetleri alınırken de sözleşme imzalanır. Sözleşmeler hem firmamızın hem de müşterimizin hakkını korumaktadır. Bundan dolayı imzalayacağınız sözleşmede şunlara dikkat ediniz;

 • Hizmet alınan firmanın bütün irtibat bilgilerini taşımalıdır.
 • Eşyaların teslim alınması ve depolanmasına dair protokol bulunmalıdır.
 • Ödemenin ne şekilde yapılacağı, alınan, kalan miktarlar ayrıntılı olarak yazmalıdır.
 • Müşterinin istediği ek hizmetler ve bu hizmetlerin bedellerinin ne kadar olacağına dair belirlemelere yer verilmelidir.
 • Depo kiralama bedeli açıkça yazılmalıdır.
 • Sigortanın kapsamı ve koşulları net olarak belirtilmelidir.
 • Sözleşmenin fesih koşulları açıklanmalıdır.

İstanbul Eşya Depolama Hangi Durumlarda İhtiyaçtır?

Eşyalar, insan hayatının belli bir konforda devam edebilmesi için gerekli olan ürünlerdir. Eşyalarımız arasında maddi değeri yüksek olanlar kadar manevi değeri yüksek olanlar da vardır. Arkadaşlarınızın, eş, dost ve akrabanın getirdiği hediyelerle eviniz dolar taşar. Artık çok fazla kalabalık olmasından rahatsızlık duymaya başlarsınız. İşte bu durumda İstanbul eşya depolama hizmetlerine ihtiyaç hissedersiniz.

Zamanla eşyaların modelleri değişmektedir. Eski, yıpranmış ve kaba görünen eşyalarınızı evinizde tutmak istemeyebilirsiniz. Fakat ileride lazım olacağını düşünerek atmaya da kıyamazsınız. İlerleyen zaman içerisinde yazlık gibi ek bir evinizin olması durumunda depodaki eşyalarınızı tekrar kullanmaya başlarsınız.

Ev sahibiniz aniden size evden çıkmanızı söyleyebilir. Siz daha uygun evi bulamadan taşınma vakti gelir. Böyle bir durumda bizim gibi hem nakliyat hem eşya depolama yapan firmalardan yardım almanız gerekir. Firmamız eşyalarınızı alır depoya koyar. Siz yeni evinizi tuttuğunuzda eşyalarınızı getirir.

Emlakçı ile yaptığınız anlaşma bir anda bozulabilir ve siz ortada kalıverirsiniz. Sorun çözülüp ev hazır oluncaya kadar eşyalar İstanbul eşya depolama hizmetinin imkanlarından yararlanır.

Ofisinizde veya işyerinizde fazlalık olan fakat arada sırada kullanılma ihtimali olan eşyalar vardır. Atılamaz ama işyerinde ayak bağı olur. İste bu tür evrak, dosya ve materyaller de depolara konulabilir.

İstanbul Depolarında Neler Depolanabilir?

Aslında İstanbul eşya depolama hizmetinden her eşya yararlanabilir. Yasak ve kanunlara aykırı olmadığı müddetçe depolanmaya uygun her eşyayı muhafaza etmekteyiz. Eş eşyalarından hastane malzemelerine, ofis eşyalarından fuar stant materyallerine, tekstil eşyalarından depo ve arşiv malzemelerine, banka malzemelerinden kitaplık ve kütüphane eşyalarına kadar her şeyi depomuza verebilirsiniz. Eşyaların güvenlikle muhafaza edilebilmesi için sıvı ve akışkan ürünleri almamaktayız.  Depoların anahtarları sadece müşterilerimizde bulunur. Depolarımız temiz, havadar, hijyenik olup 7/24 güvenlik kamerası ile korunmaktadır. Sel, yangın gibi felaketlerden zarar görmemeleri için her türlü tedbiri almış bulunmaktayız.

İstanbul Eşya Depolama Fiyatları Nasıldır?

Eşyalarınızı depoya vermeden önce fiyat konusunda bilgi edinmek isteyebilirsiniz. İstanbul eşya depolama hizmetlerinde fiyatı belirleyen çeşitli hususlar vardır. Hizmet alacağınız firma profesyonel ise maliyet biraz yükselebilir. Firmanın profesyonel olmasından çalışma şekline kadar birçok unsur alacağınız hizmetin bedelini belirler.

Depolamada alınacak hizmetin profesyonel olması çok önemlidir. Tercih yapmadan önce birkaç firmadan fiyat alın. Fiyatları karşılaştırırken bütün kalemleri tek tek inceleyin. Sözleşme yaptıktan sonra karar değiştirmeniz mümkün olmaz. Bazı firmalar işgüzarlık yapıp maddelere bazı hususları özellikle koymamaktadır. Hizmet bitiminde size ek masraf çıkarırlar. Firmamız bütün kalemleri sözleşmeye ayrıntılı olarak yazar. Müşterimizin mağdur olacağı bir işlem asla yapılmaz. Araştırma yapıp fiyat alırken firmaların sorması gereken sorular şunlardır;

 • Bir evin eşyasının hepsi mi depolanacak?
 • Alan belirlemesi yapabilmek için kaç adet eşya depolayacaksınız? Eşyaların kaplayacağı alan ne kadardır?
 • Eşyanız depomuzda ne kadar süre kalacak?
 • Ofisteki fazla dosyalarınız depolayacaksanız ne kadarlık alana ihtiyacınız var?
 • İşyeri malzemeleri depolanacaksa periyodları nasıl olacak?
 • Eşyaların alınacağı adres neresidir?

Yukarıdaki soruları soran İstanbul eşya depolama firması yetkilisi fiyat belirlemesi yapar. Firmamız İstanbul’da en güvenilir depolamayı en uygun fiyata yapmaktadır.

Fotoğraf Galerisi

Bize Sorabilirsiniz
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
MRS. Tuğba
MRS. Tuğba
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Fiyatlarımız ve hizmetlerimiz için bilgi almak için WhatsApp'dan bize yazabilirsiniz.