Korsan Nakliye Firması Nasıl Anlaşılır?

29.04.2021
516
Korsan Nakliye Firması Nasıl Anlaşılır?

Korsan Nakliye Firması Nasıl Anlaşılır?

İçindekiler

Korsan Nakliye Firması Nasıl Anlaşılır?, Korsan nakliye firmaları

Günümüzde taşımacılık sektörüne çok fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Buna bağlı olarak bir sürü nakliye firması açılmıştır. Bu firmaların yasal olabileceği gibi korsan nakliye firma sayısı da oldukça fazladır. Bu korsan firmalara karşı dikkatli olmak gerekir.

Korsan nakliye firmaları eşyalarınızı özensiz, güvencesiz olarak taşımaktadırlar. Eşyalarınıza bir zarar geldiği takdirde zararınızın bedelini karşılamazlar. Eşyalarınızı özensizce paketleyip bazen de hiç paketlemeden taşıyabilirler dolayısıyla eşyalarınızın, çarpma çizilme gibi tehlikelerle karşılaşma olasılığı çok fazladır. Yasal taşımacılık firmalarında olduğu gibi asansörlü vinç gibi araçları kullanmazlar. İnsan gücüne dayalı özensiz bir taşımacılık gerçekleştirirler. Bu sebeple korsan firmalara karşı dikkatli olmanız gerekmektedir.

Peki korsan nakliye firması olup olmadığını nasıl anlarız?

Korsan nakliye firmalarının iş yerlerine gidildiği zaman korsan olduğu anlaşılır. Resmiyetsiz ve ciddiyetsiz bir görünüm sergileyen iş yerlerinin korsan olduğunu anlayabilirsiniz. Bunun dışında korsan olarak hizmet veren nakliye firmalarının iş yeri olmayadabilir. Nakliyat firmalarının iş yerlerine gidip kontrol edebilirsiniz.

Korsan nakliyat firmalarının internette açık adresleri olmayabilir olsa da gerçeği yansıtmayabilir. Firmaların web sitelerinin özensizliğinden de korsan olduğunu anlayabilirsiniz. Bir nakliyat firmasının korsan olup olmadığını kesin olarak öğrenmek istiyorsanız bu firmaya K1 yetki belgesi ve sigorta belgesi olup olmadığını sorabilirsiniz. Korsan firmaların K1 yetki belgesi ve sigorta belgesi bulunmamaktadır. Bu tür firmalar 2 3 geniş araç temin edip belgesiz ve güvenlik garantisi olmadan taşımacılık hizmeti gerçekleştirmektedirler. Korsan firmaların fazla araçları olmayıp kaliteli hizmete önem vermemeleri sebebiyle ücret beklentileri de daha az olmaktadır. Fakat fiyat uğruna korsan hizmet almayı tercih ederseniz eşyalarınıza zarar gelmesi halinde çok daha büyük zarara uğrayabilirsiniz. Güvenilir ve kaliteli bir nakliyat hizmeti almak için bizimle iletişime geçiniz!

Korsan nakliye firması nasıl anlaşılır?
Bize Sorabilirsiniz
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
MRS. Tuğba
MRS. Tuğba
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Fiyatlarımız ve hizmetlerimiz için bilgi almak için WhatsApp'dan bize yazabilirsiniz.